Minden kezdet nehéz, ám vannak, akikre a hirtelen jött változás inspiratívan hat. Ilyen Sáriné Kovács Györgyi is, aki közel húsz évet dolgozott vendéglátásban, de munkahelyének bezárása egy egészen más jellegű, szintén kreativitást igénylő útra terelte.
Györgyit sokan az egykor Veszprém szívében húzódó Hungária Étteremből ismerhetik, ahol közel húsz évig látta vendégül a betérő embereket. A szemfülesebbek már akkor is kiszúrhatták, hogy Györgyi nyakában különleges és egyedi ékszerek díszelegnek, a bátrabbak még azt is megérdeklődték, készít-e számukra is hasonló medált, de azt ő sem sejtette, hogy később ténylegesen másokat öltöztet majd különleges ékszereivel. Azóta sokan tudják, ki rejtőzik a GyörgyiÉkszer brand mögött.
Miután a Hungária Étterem bezárta kapuit, Györgyi érezte, nagyvolumenű váltás következik az életében. Kitanulta a kéz-és lábápolói szakmát, és egy egészen más jellegű kreativitást igénylő, mondhatni alkotó szellemű műhelyben folytatta munkáját, ahol már az ékszerek is bőven helyet kaptak a polcokon. Györgyit hajdan egyik barátnője fertőzte meg a gyöngyfűzés izgalmával, amikor egy összejövetel során megmutatta neki, miként készül el egy medál. Ezt hamar kipróbálta Györgyi is, és addig nem tette le az elkezdett ékszert, amíg be nem fejezte azt. A család támogatása és a közvetlen környezetből érkező számtalan pozitív visszajelzés – na meg természetesen az elhivatottság és elköteleződés –, mind arra biztatta, foglalkozzon komolyabban a gyöngyfűzéssel, az ékszerkészítéssel.
Györgyi az alaptechnikák elsajátítását követően magától alakította ki módszereit. Néhány internetes minta adta meg a kezdőlökést, azokat felhasználva saját, egyedi stílusra talált. Alkotásainak egyik legszembetűnőbb különlegessége az izgalmas színösszeállítás, valamint az, hogy nincs két ugyanolyan általa készített ékszer. Ez az egyediség nem csupán a majdani ékszerviselőnek jelent stílusos megkülönböztetést, de egyben Györgyi védjegyévé is vált.
Talán minden egyéni történetben érdekes kérdés, vajon gyermekként látszódtak-e már csírái annak, hogy felnőttként milyen irány lesz a meghatározó az életében, Györgyinél nem volt kirívó az ebbéli érdeklődés. Hisz abban, hogy a dolgok nem véletlenül alakulnak úgy, ahogy alakulnak, így annak is oka volt, hogy közel húsz év vendéglátói munka után fordulatot vett élete – habár az étteremben eltöltött időszak is kellő sikert és örömöt adott számára, hiszen ebben a szakmában is megvan a megújulás lehetősége.
Györgyi kétgyermekes anyaként lányaira is hallgat, a vásárokban pedig előszeretettel keresi fel mindenféle korosztály a standját: hol alkalmi, feltűnőbb ékszerek iránt érdeklődnek, hol pedig az egyszerűbb, napi viselet a kelendő. A hagyományos gyöngyökön túl ásványból is készít karkötőket, nyakláncokat, melyekre kimagaslóan nagy az érdeklődés az emberi szervezetre tett jótékony hatása miatt. Az ásványok sokak szerint gyógyító erővel bírnak, a lélekre bizonyosan, amennyiben hisz benne az ember. Györgyi éppen ezért előre felkészül az ásványok tudnivalóiból, s a vásárokra már kisebb ismertetőkkel érkezik.
A gyöngyfűzés ahogy eddig, úgy ma is a kikapcsolódást, a feltöltődést jelenti számára, emellett pedig a sűrű hétköznapok kellemes megállójának tekinti. Ilyenkor nincsen más, csupán a koncentrált figyelem azért, hogy a majdani ékszer hordozója a lehető legszívesebben viselje az általa készített kiegészítőt, hiszen Györgyinek a legnagyobb visszajelzés az, amikor másokon viszontlátja sok-sok órás munkáját.
Szabó Eszter / Kovács Bálint