Átadták a Prima-díjakat, megépült a tornacsarnok és a napelempark, Veszprémbe érkezik a zeneipar színe-java - ezekről olvashat téli projekthíreink között.
Átadták a megyei Prima-díjakat
Idén Cserép László, kulturális szakember, Diénes Attila, szobrászművész és Sümegi Elemér, hegedűkészítő vehette át a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége által odaítélt megyei elismeréseket a Prima Primissima gálán.
A megyei Prima díj közismert célja a kultúra köztünk élő, kimagasló képviselőinek, a szűkebb régiónkban élő és dolgozó kiválóságoknak erkölcsi és anyagi elismerése. Jelölteket bárki javasolhat, a kiválóságokról minden évben kuratórium hoz döntést.
A veszprémi Megyeházán tartott ünnepségen átadták az év Veszprém megyei vállalkozói díjakat is, ezzel a Hester’s Life és a Reál-M Kft. vezetőit ismerték el. Előbbi vállalkozástól a tulajdonosok, Porkoláb Eszter és Kráml Dávid, utóbbitól pedig az ügyvezető, Ernyei István vehette át a díjakat.
Európai szinten is kiemelkedik az új veszprémi tornacsarnok
Megnyitott Veszprém vadonatúj tornacsarnoka, amely nemcsak a városban és a térségben, hanem egész Európában is az egyik legmodernebb létesítménynek számít. A háromszintes csarnok 1300 négyzetméter alapterületű lett, melyből a földszint 1061, az első emeleti terek 192, a harmadik, gépészeti szint helyiségei pedig 66 négyzetmétert tesznek ki. A földszinten közel 1000 négyzetméteres gyakorlóteret valósítottak meg a kivitelezők, míg az emeleten irodák, társasági helyek, öltözők és a vizesblokkok lettek kialakítva. Az épület esztétikailag is kiemelkedő élményt nyújt. A projekt a Modern Városok Program keretében, a Kormány, a Magyar Torna Szövetség és az önkormányzat támogatásával valósult meg, ahol a Veszprémi Torna Club színeiben versenyző közel kétszáz gyermek immár méltó, XXI. századi körülmények között sportolhat.
Ismét Veszprémbe érkezett a hazai zenei ipar színe-java
Ismét Veszprémben találkoztak a hazai zeneipar legfontosabb szereplői a IX. Music Hungary Konferencián novemberben. A nagyszabású eseménynek másodjára adott otthont a megyeszékhely a tavalyi év után, viszont idén újdonsággal is készültek a szervezők. A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa Program támogatásával showcase koncerteket szerveztek Veszprém különböző szórakozóhelyein, ahol kifejezetten olyan együttesek kaptak bemutatkozási lehetőséget, akik még nem futottak be a mainstream zenei világban. Ami a szakmai programokat illeti, az idei konferencia fő témája az volt, hogy a zenei ipar hogyan tud ütésállóbb lenni és több lábon megállni a koronavírus-járvány ellenére is. A megnyitón Porga Gyula, polgármester úgy fogalmazott: „A kultúrára és azon belül is a zenére úgy kell gondolni, mint erőforrásra, nem pedig eltartott szektorra. Veszprém azáltal, hogy egyedüli magyar városként megkapta az UNESCO – A zene városa címet, valamint, hogy másodjára ad otthont a Music Hungary Konferenciának, végre kívülről is még inkább megmutathatja azt a kulturális pezsgést, ami itt jelen van hosszú évek óta.
Napelempark épült Öskü mellett
Alig 8 hónap alatt épült meg Öskü határában az a napelempark, ami a jövőben 5500 család villamosenergia-felhasználását fogja fedezni.
A beruházás alapkövét februárban helyezték el az Öskü mellett elterülő 20 hektáros területen, a kivitelezést pedig a Greentechnic Hungary Kft. végezte. Ennek eredményeképp 20 db 500 kW-os napelemes kiserőmű épült meg a területen.
Ovádi Péter, országgyűlési képviselő az átadón két előnyét is kiemelte a létesítménynek: Öskü szempontjából fontos bevételeket teremt iparűzési adó formájában, országosan pedig kiválóan illeszkedik a fenntarthatósági törekvésekhez. Utóbbi kapcsán a Kormány célja az, hogy 2030-ra a magyar háztartások energiaforrása 90%-ban karbonsemleges forrásból származzon, 2050-re pedig megvalósuljon a teljes karbonsemlegesség.
Hajas Bálint / Fotó: Domján Attila, Kovács Bálint